Průvodce výběrem
skateboardů


Skateboardy  >  Novinky  >  Jak správně vybrat skateboard pro dítě?

Jak správně vybrat skateboard pro dítě?

Prkno je IN - zábava, životní styl a adrenalin pro děti, dospívající i dospělé. Možná ale toho o skateboardu moc nevíte, a přesto jím chcete udělat radost svému dítěti. U nás jste na správné adrese.

Při výběru skateboardu sledujte 5 hlavních kritérií

  1. Šířka desky – komplety se standardní deskou 7,5" – 8" jsou stabilní, pro začínající i zkušenější jezdce, vhodné na street, do skateparku i na triky. Děti využijí desky do 7,4" a širší prkna (nad 8") se uplatní v bazénu a U-rampě (měřítko je 1 palec = 2,54 cm). Délka tradičních skateboardů se pohybuje okolo 32" (80 cm). Děti lépe ovládnou kratší prkna, přibližně 28".
  2. Konkáva desky (prohnutí do tvaru „U“ po celé délce skateboardu) – zpevňuje desku a lépe drží nohy jezdce. Má 3 stupně – Mellow (lehký), Medium (střední) a Steep (velký). Standardem je střední concave.
  3. Materiál – nejlepší skateboardy jsou z kanadského javoru, levnější z čínského javoru, buku či dubu. Desky se skládají z 5 až 9 vrstev.
  4. Velikost koleček – uvádí se ve dvou hodnotách: průměr (50 – 60 mm) / tvrdost (78a – 101a a více). Platí, že menší a měkčí kolečka jsou pomalejší, větší a tvrdší jsou rychlejší.
  5. Nosnost, cena – pro mladé skejťáky vybírejte mezi odolnými plastovými a dřevěnými prkny, která se pohybují v cenové relaci od 200 do 700 Kč a mají nosnost od 25 do 100 kg.

Více také Jak vybrat skateboard.

Pro děti volte užší desky skateboardů, 7,4" a menší

  • Mid 7,3" – pro dítě s výškou 134 –157 cm
  • Mini 7" – pro dítě s výškou 104 – 133 cm
  • Micro 6,5" – 6,75" – pro dítě mladší 5 let

Seznamte se i s tím, jak jezdit na skejtu. Není to tak úplně lehké, ale má-li váš potomek patřičné nadšení, určitě to zvládne. Jako mnozí před ním, už více než půl století, co je tento sport populární. Nezapomeňte však dítě vybavit helmou (povinnou ze zákona) a chrániči.
 

Zdroj fotografie: Pixabay

Sdílejte článek

Zveřejněno:


Novinky

Základní triky na skateboardu

I dospělí oceňují skateboardy, protože tato nová móda konečně přitahuje děti a mládež k pohybu. Dnes se podíváme na základní triky, které se provádějí na skateboardu.

16. 5. 2016

Skateboardy z bazaru: Ano, nebo ne?

Skateboardy jsou dnes velmi žádané, proto se hojně vyskytují také v bazarech se sportovními potřebami. V bazaru získáte skateboard levněji, vyplatí se však tento nákup po všech stránkách?

4. 5. 2016

Co o skateboardu vypovídají kolečka?

Velikost a tvrdost koleček podstatně ovlivňují jízdní vlastnosti skateboardu. Při jejich výběru se řiďte zamýšleným stylem jízdy.

5. 4. 2016

Jak správně vybrat skateboard pro dítě?

Prkno je IN - zábava, životní styl a adrenalin pro děti, dospívající i dospělé. Možná ale toho o skateboardu moc nevíte, a přesto jím chcete udělat radost svému dítěti. U nás jste na správné adrese.

23. 3. 2016

Skateboard vyzkoušela i babička

Nadšení ze skateboardů v některých rodinách nezná mezí. Zdá se, že modely od českého výrobce inSPORTline odolají opravdu všemu - jízdním pokusům seniorů i psím zubům.

5. 2. 2016

všechny novinky