Průvodce výběrem
skateboardů


Skateboardy  >  Novinky  >  Jak začít jezdit na skejtu?

Jak začít jezdit na skejtu?

Chceš začít jezdit na skejtu, a nevíš, jak na to? Poradíme! První krok je koupit dobré prkno, chrániče a helmu – určitě v obchodě, který se na to specializuje.

Rodiče budou jistě pro. Využijí slevové akce, a třeba si také přiberou nějakou sportovní potřebu. Tady jsou tipy na skateboard pro začátečníky z inSPORTline.cz:

  • Worker Junior, 350 korun. Nosnost je 40 kilogramů, stejně jako u modelu Kid za 195 korun. Karel, který už tento skejt vyzkoušel, říká, že se mu na něm dobře učí jezdit i zatáčet. Také maminky jsou spokojeny s pevností a provedením.
  • Worker Freetime, 390 korun. Nejprodávanější skateboard v e-shopu, s nosností 50 kilogramů.
  • Filla Buldog, 890 korun. Skateboard z kanadského javoru pro začínající i mírně pokročilé skejťáky.

A jak je to s těmi začátky? Kamarádi ve skateparku ti určitě poradí!

Nejprve si doma na koberci nacvič postoj, poskok, udržení rovnováhy, a také zjisti, která noha bude vpředu a která vzadu. Platí, že zadní je silnější – ta, kterou kopeš do míče, obvykle pravá – postoj regular. Pak je nutné dokonale natrénovat odrážení, pojíždění, otočky, zastavení, obloučky… Prostě, sžít se s prknem.

Základní pravidla skateboardingu jsou: váha vždy na přední noze, maximálně pokrčená kolena a celková uvolněnost. Tak hodně zdaru!

 

Sdílejte článek

Zveřejněno:


Novinky

Základní triky na skateboardu

I dospělí oceňují skateboardy, protože tato nová móda konečně přitahuje děti a mládež k pohybu. Dnes se podíváme na základní triky, které se provádějí na skateboardu.

16. 5. 2016

Skateboardy z bazaru: Ano, nebo ne?

Skateboardy jsou dnes velmi žádané, proto se hojně vyskytují také v bazarech se sportovními potřebami. V bazaru získáte skateboard levněji, vyplatí se však tento nákup po všech stránkách?

4. 5. 2016

Co o skateboardu vypovídají kolečka?

Velikost a tvrdost koleček podstatně ovlivňují jízdní vlastnosti skateboardu. Při jejich výběru se řiďte zamýšleným stylem jízdy.

5. 4. 2016

Jak správně vybrat skateboard pro dítě?

Prkno je IN - zábava, životní styl a adrenalin pro děti, dospívající i dospělé. Možná ale toho o skateboardu moc nevíte, a přesto jím chcete udělat radost svému dítěti. U nás jste na správné adrese.

23. 3. 2016

Skateboard vyzkoušela i babička

Nadšení ze skateboardů v některých rodinách nezná mezí. Zdá se, že modely od českého výrobce inSPORTline odolají opravdu všemu - jízdním pokusům seniorů i psím zubům.

5. 2. 2016

všechny novinky