Průvodce výběrem
skateboardů


Skateboardy  >  Novinky  >  Jak začít jezdit na skejtu?

Jak začít jezdit na skejtu?

Chceš začít jezdit na skejtu, a nevíš, jak na to? Poradíme! První krok je koupit dobré prkno, chrániče a helmu – určitě v obchodě, který se na to specializuje.

Rodiče budou jistě pro. Využijí slevové akce, a třeba si také přiberou nějakou sportovní potřebu. Tady jsou tipy na skateboard pro začátečníky z inSPORTline.cz:

  • Worker Junior, 350 korun. Nosnost je 40 kilogramů, stejně jako u modelu Kid za 195 korun. Karel, který už tento skejt vyzkoušel, říká, že se mu na něm dobře učí jezdit i zatáčet. Také maminky jsou spokojeny s pevností a provedením.
  • Worker Freetime, 390 korun. Nejprodávanější skateboard v e-shopu, s nosností 50 kilogramů.
  • Filla Buldog, 890 korun. Skateboard z kanadského javoru pro začínající i mírně pokročilé skejťáky.

A jak je to s těmi začátky? Kamarádi ve skateparku ti určitě poradí!

Nejprve si doma na koberci nacvič postoj, poskok, udržení rovnováhy, a také zjisti, která noha bude vpředu a která vzadu. Platí, že zadní je silnější – ta, kterou kopeš do míče, obvykle pravá – postoj regular. Pak je nutné dokonale natrénovat odrážení, pojíždění, otočky, zastavení, obloučky… Prostě, sžít se s prknem.

Základní pravidla skateboardingu jsou: váha vždy na přední noze, maximálně pokrčená kolena a celková uvolněnost. Tak hodně zdaru!

 

Sdílejte článek

Zveřejněno:


Novinky

Skateboard, nebo longboard?

Vybíráte si nové prkno na pořádnou jízdu? Pak si nejspíše vybíráte mezi skateboardem a longboardem. Který je pro vás vhodnější?

30. 8. 2016

Nejlepší skate parky - Praha

Je krásně a láká vás to na skateboard? Kam však zamířit? Také nás to zajímalo a vyhledali jsme nejoblíbenější skateparky v české metropoli Praze.

2. 8. 2016

Kdy zvolit longboard a kdy mini board?

Longboard je delší prkno, které umožňuje stabilní a pohodlnou jízdu. Dá se na něm jet rychle a je v podstatě univerzální - využijete ho ve městě i při sjezdu. A pocit jako na surfu také není k zahození!

7. 7. 2016

Penny board - trošku jiný skateboard

Penny board je menší typ skateboardu s nízkou hmotností i cenou, stabilní, vyrobený vesměs z plastu a bez gripu. Představuje ideální dopravní prostředek do města, protože se vejde do batohu.

3. 6. 2016

Základní triky na skateboardu

I dospělí oceňují skateboardy, protože tato nová móda konečně přitahuje děti a mládež k pohybu. Dnes se podíváme na základní triky, které se provádějí na skateboardu.

16. 5. 2016

všechny novinky