Skvělý dárek na Vánoce. To je již řadu let skateboard

Také uvažujete o koupi této sportovní potřeby? Poradíme vám, podle čeho skateboard vybrat. A něco si povíme i o tom, jak zkrotit to prkno na 4 kolečkách. No, vyžaduje to zručnost, odvahu a umění udržet rovnováhu. Důležité je také koupit nejen kvalitní skateboard, ale i chrániče a helmu.

Novinkou v této oblasti jsou longboardy, které vypadají jako běžný skateboard, ale jsou delší. Mají také větší a měkčí kola, a co se týče požitku z jízdy, snaží se přiblížit surfu. Hodně společného mají i se snowboardem. Originální longboard je vyroben z kanadského javoru, ale na trhu jsou i levnější a méně kvalitní desky z javoru čínského.

Jak nákladný bude dárek – skateboard?

Pro mladé skejťáky vybírejte mezi odolnými plastovými a dřevěnými prkny, která se pohybují v cenové relaci od 200 do 700 korun a mají nosnost od 25 do 100 kilogramů.

A využijte i slevy opravdu kvalitních výrobků. Například profi skateboard z kanadského javoruWorker Skull s nosností 80 kilogramů je nyní v akci za 960 korun, přičemž dříve stál 1 599 korun. Hodí se na U rampu, do skateparku i na volnou jízdu.