Průvodce výběrem
skateboardů


Skateboardy  >  Novinky  >  Skvělý dárek na Vánoce. To je již řadu let skateboard

Skvělý dárek na Vánoce. To je již řadu let skateboard

Tím nejlepším vánočním dárkem je už po celá desetiletí pro mnoho dětí a teenagerů skateboard, skate, prkno… a nově také longboard. Zábava, životní styl a adrenalin, který je často neopouští ani v dospělém věku.

Také uvažujete o koupi této sportovní potřeby? Poradíme vám, podle čeho skateboard vybrat. A něco si povíme i o tom, jak zkrotit to prkno na 4 kolečkách. No, vyžaduje to zručnost, odvahu a umění udržet rovnováhu. Důležité je také koupit nejen kvalitní skateboard, ale i chrániče a helmu.

Novinkou v této oblasti jsou longboardy, které vypadají jako běžný skateboard, ale jsou delší. Mají také větší a měkčí kola, a co se týče požitku z jízdy, snaží se přiblížit surfu. Hodně společného mají i se snowboardem. Originální longboard je vyroben z kanadského javoru, ale na trhu jsou i levnější a méně kvalitní desky z javoru čínského.

Jak nákladný bude dárek – skateboard?

Pro mladé skejťáky vybírejte mezi odolnými plastovými a dřevěnými prkny, která se pohybují v cenové relaci od 200 do 700 korun a mají nosnost od 25 do 100 kilogramů.

A využijte i slevy opravdu kvalitních výrobků. Například profi skateboard z kanadského javoru Worker Skull s nosností 80 kilogramů je nyní v akci za 960 korun, přičemž dříve stál 1 599 korun. Hodí se na U rampu, do skateparku i na volnou jízdu. 

Sdílejte článek

Zveřejněno:


Novinky

Skateboard, nebo longboard?

Vybíráte si nové prkno na pořádnou jízdu? Pak si nejspíše vybíráte mezi skateboardem a longboardem. Který je pro vás vhodnější?

30. 8. 2016

Nejlepší skate parky - Praha

Je krásně a láká vás to na skateboard? Kam však zamířit? Také nás to zajímalo a vyhledali jsme nejoblíbenější skateparky v české metropoli Praze.

2. 8. 2016

Kdy zvolit longboard a kdy mini board?

Longboard je delší prkno, které umožňuje stabilní a pohodlnou jízdu. Dá se na něm jet rychle a je v podstatě univerzální - využijete ho ve městě i při sjezdu. A pocit jako na surfu také není k zahození!

7. 7. 2016

Penny board - trošku jiný skateboard

Penny board je menší typ skateboardu s nízkou hmotností i cenou, stabilní, vyrobený vesměs z plastu a bez gripu. Představuje ideální dopravní prostředek do města, protože se vejde do batohu.

3. 6. 2016

Základní triky na skateboardu

I dospělí oceňují skateboardy, protože tato nová móda konečně přitahuje děti a mládež k pohybu. Dnes se podíváme na základní triky, které se provádějí na skateboardu.

16. 5. 2016

všechny novinky