Průvodce výběrem
skateboardů


Skateboardy  >  Novinky  >  Jak vybrat longboard?

Jak vybrat longboard?

Novinkou, která frčí mezi skateboardisty, jsou longboardy. Jak vybrat ten správný?

Co to vlastně longboard je? Na první pohled vypadá jako běžný skateboard, ale je delší (no, už podle jména "long") a především má obvykle větší a měkčí kola, než klasický skateboard.

Jinak je většinou kolem 1 m dlouhý longboard snahou o spojení požitku z jízdy na skateboardu a surfu. Někteří jezdci se na něm cítí i jako na snowboardu. Každopádně všechny tyto sporty mají mnoho společného a spousta longboardistů jezdí na snowboardu a surfuje.

Originální longboard je vyroben z kanadského javoru, narazit můžete i na levnější a méně kvalitní desky z javoru čínského.

Jak vybrat longboard právě pro mě

Při výběru longboardu vybíráte podle desky, trucků (to jsou kovové trubky mezi kolečky) a podle kol.

Typy longboardových desek

Desky se liší podle délky, šířky a zahnutí (concave). Longboardová deska může být rovná, nebo podélně prohnutá.

Chci jezdit tak nějak normálně

Pro takovéto běžné ježdění se hodí carvingová prkna. Jsou to měkčí prkna a ve spojení s měkčími kolečky jsou ideální na každodenní ježdění po městě. Budou i stabilní pro freeride.

Chci dělat víc triků

Pro triky, zejména dancing, jsou ideální delší a užší dancing prkna. Jsou také pružnější, ale hůře ovladatelné.

Nejmenšími zástupci jsou tzv. cruisery, určené pro pohodlné ježdění po městě. Pro sjezdy jsou nejvhodnější tvrdé downhill longboardy.

Vyberte si z longboardů v e-shopu.

Nový průvodce výběrem longboardů

Náš tip - Jak vybrat longboard na webu mujlongboard.cz

Sdílejte článek

Zveřejněno:


Novinky

Základní triky na skateboardu

I dospělí oceňují skateboardy, protože tato nová móda konečně přitahuje děti a mládež k pohybu. Dnes se podíváme na základní triky, které se provádějí na skateboardu.

16. 5. 2016

Skateboardy z bazaru: Ano, nebo ne?

Skateboardy jsou dnes velmi žádané, proto se hojně vyskytují také v bazarech se sportovními potřebami. V bazaru získáte skateboard levněji, vyplatí se však tento nákup po všech stránkách?

4. 5. 2016

Co o skateboardu vypovídají kolečka?

Velikost a tvrdost koleček podstatně ovlivňují jízdní vlastnosti skateboardu. Při jejich výběru se řiďte zamýšleným stylem jízdy.

5. 4. 2016

Jak správně vybrat skateboard pro dítě?

Prkno je IN - zábava, životní styl a adrenalin pro děti, dospívající i dospělé. Možná ale toho o skateboardu moc nevíte, a přesto jím chcete udělat radost svému dítěti. U nás jste na správné adrese.

23. 3. 2016

Skateboard vyzkoušela i babička

Nadšení ze skateboardů v některých rodinách nezná mezí. Zdá se, že modely od českého výrobce inSPORTline odolají opravdu všemu - jízdním pokusům seniorů i psím zubům.

5. 2. 2016

všechny novinky