Průvodce výběrem
skateboardů


Skateboardy  >  Novinky  >  Jak vybrat longboard?

Jak vybrat longboard?

Novinkou, která frčí mezi skateboardisty, jsou longboardy. Jak vybrat ten správný?

Co to vlastně longboard je? Na první pohled vypadá jako běžný skateboard, ale je delší (no, už podle jména "long") a především má obvykle větší a měkčí kola, než klasický skateboard.

Jinak je většinou kolem 1 m dlouhý longboard snahou o spojení požitku z jízdy na skateboardu a surfu. Někteří jezdci se na něm cítí i jako na snowboardu. Každopádně všechny tyto sporty mají mnoho společného a spousta longboardistů jezdí na snowboardu a surfuje.

Originální longboard je vyroben z kanadského javoru, narazit můžete i na levnější a méně kvalitní desky z javoru čínského.

Jak vybrat longboard právě pro mě

Při výběru longboardu vybíráte podle desky, trucků (to jsou kovové trubky mezi kolečky) a podle kol.

Typy longboardových desek

Desky se liší podle délky, šířky a zahnutí (concave). Longboardová deska může být rovná, nebo podélně prohnutá.

Chci jezdit tak nějak normálně

Pro takovéto běžné ježdění se hodí carvingová prkna. Jsou to měkčí prkna a ve spojení s měkčími kolečky jsou ideální na každodenní ježdění po městě. Budou i stabilní pro freeride.

Chci dělat víc triků

Pro triky, zejména dancing, jsou ideální delší a užší dancing prkna. Jsou také pružnější, ale hůře ovladatelné.

Nejmenšími zástupci jsou tzv. cruisery, určené pro pohodlné ježdění po městě. Pro sjezdy jsou nejvhodnější tvrdé downhill longboardy.

Vyberte si z longboardů v e-shopu.

Nový průvodce výběrem longboardů

Náš tip - Jak vybrat longboard na webu mujlongboard.cz

Sdílejte článek

Zveřejněno:


Novinky

Skateboard, nebo longboard?

Vybíráte si nové prkno na pořádnou jízdu? Pak si nejspíše vybíráte mezi skateboardem a longboardem. Který je pro vás vhodnější?

30. 8. 2016

Nejlepší skate parky - Praha

Je krásně a láká vás to na skateboard? Kam však zamířit? Také nás to zajímalo a vyhledali jsme nejoblíbenější skateparky v české metropoli Praze.

2. 8. 2016

Kdy zvolit longboard a kdy mini board?

Longboard je delší prkno, které umožňuje stabilní a pohodlnou jízdu. Dá se na něm jet rychle a je v podstatě univerzální - využijete ho ve městě i při sjezdu. A pocit jako na surfu také není k zahození!

7. 7. 2016

Penny board - trošku jiný skateboard

Penny board je menší typ skateboardu s nízkou hmotností i cenou, stabilní, vyrobený vesměs z plastu a bez gripu. Představuje ideální dopravní prostředek do města, protože se vejde do batohu.

3. 6. 2016

Základní triky na skateboardu

I dospělí oceňují skateboardy, protože tato nová móda konečně přitahuje děti a mládež k pohybu. Dnes se podíváme na základní triky, které se provádějí na skateboardu.

16. 5. 2016

všechny novinky