Průvodce výběrem
skateboardů


Skateboardy  >  Novinky  >  Nový hit nese jméno longboardy

Nový hit nese jméno longboardy

Longboard není jen trochu jiný skateboard. Je to styl jízdy a nové vyjádření pocitů.

Longboard je prodlouženou verzí klasického skateboardu a přináší úplně nový, doposud nepoznaný požitek z jízdy. Kombinuje chuť z jízdy na skateboardu s jízdou na surfu, dá se říct, že surfujete na skejtu.

Stejně jako skateboardy, se i longboardy vyrábí z javoru (levnější z čínského, ty "pravé" z kanadského). Jízda na nich připomíná zmiňované surfování. Zatímco skateboarding se zrodil na Havaji v padesátých letech minulého století, tak longboardy se k němu postupně přidaly. Jejich historie je velmi podobná, longboardy jsou populárnější v posledních pár letech.

Tipy na longboardy

Tentokrát máme dva tipy. Jeden na levnější longboard a druhý na... samozřejmě trochu dražší a kvalitnější.

Longboard WORKER LongBay

Longboard Worker LongBay má velmi dobré jízdní vlastnosti, odolnou a kvalitní desku a je velmi oblíbený i díky své ceně, koupíte jej za asi 1 500 korun.

Trochu dražší je Longboard Spokey Pin-up, který koupíte asi za dva tisíce.

Longboard Spokey Pin-up

Atraktivnější design podporuje i kvalitnější materiál, je z kanadského javoru a devítivrstvý. Klasikou je protiskluzová úprava, ložiska ABEC-7 a díky nim výborné jízdní vlastnosti.

Vyzkoušejte je!

Sdílejte článek

Zveřejněno:


Novinky

Základní triky na skateboardu

I dospělí oceňují skateboardy, protože tato nová móda konečně přitahuje děti a mládež k pohybu. Dnes se podíváme na základní triky, které se provádějí na skateboardu.

16. 5. 2016

Skateboardy z bazaru: Ano, nebo ne?

Skateboardy jsou dnes velmi žádané, proto se hojně vyskytují také v bazarech se sportovními potřebami. V bazaru získáte skateboard levněji, vyplatí se však tento nákup po všech stránkách?

4. 5. 2016

Co o skateboardu vypovídají kolečka?

Velikost a tvrdost koleček podstatně ovlivňují jízdní vlastnosti skateboardu. Při jejich výběru se řiďte zamýšleným stylem jízdy.

5. 4. 2016

Jak správně vybrat skateboard pro dítě?

Prkno je IN - zábava, životní styl a adrenalin pro děti, dospívající i dospělé. Možná ale toho o skateboardu moc nevíte, a přesto jím chcete udělat radost svému dítěti. U nás jste na správné adrese.

23. 3. 2016

Skateboard vyzkoušela i babička

Nadšení ze skateboardů v některých rodinách nezná mezí. Zdá se, že modely od českého výrobce inSPORTline odolají opravdu všemu - jízdním pokusům seniorů i psím zubům.

5. 2. 2016

všechny novinky