Průvodce výběrem
skateboardů


Skateboardy  >  Novinky  >  Nový hit nese jméno longboardy

Nový hit nese jméno longboardy

Longboard není jen trochu jiný skateboard. Je to styl jízdy a nové vyjádření pocitů.

Longboard je prodlouženou verzí klasického skateboardu a přináší úplně nový, doposud nepoznaný požitek z jízdy. Kombinuje chuť z jízdy na skateboardu s jízdou na surfu, dá se říct, že surfujete na skejtu.

Stejně jako skateboardy, se i longboardy vyrábí z javoru (levnější z čínského, ty "pravé" z kanadského). Jízda na nich připomíná zmiňované surfování. Zatímco skateboarding se zrodil na Havaji v padesátých letech minulého století, tak longboardy se k němu postupně přidaly. Jejich historie je velmi podobná, longboardy jsou populárnější v posledních pár letech.

Tipy na longboardy

Tentokrát máme dva tipy. Jeden na levnější longboard a druhý na... samozřejmě trochu dražší a kvalitnější.

Longboard WORKER LongBay

Longboard Worker LongBay má velmi dobré jízdní vlastnosti, odolnou a kvalitní desku a je velmi oblíbený i díky své ceně, koupíte jej za asi 1 500 korun.

Trochu dražší je Longboard Spokey Pin-up, který koupíte asi za dva tisíce.

Longboard Spokey Pin-up

Atraktivnější design podporuje i kvalitnější materiál, je z kanadského javoru a devítivrstvý. Klasikou je protiskluzová úprava, ložiska ABEC-7 a díky nim výborné jízdní vlastnosti.

Vyzkoušejte je!

Sdílejte článek

Zveřejněno:


Novinky

Skateboard, nebo longboard?

Vybíráte si nové prkno na pořádnou jízdu? Pak si nejspíše vybíráte mezi skateboardem a longboardem. Který je pro vás vhodnější?

30. 8. 2016

Nejlepší skate parky - Praha

Je krásně a láká vás to na skateboard? Kam však zamířit? Také nás to zajímalo a vyhledali jsme nejoblíbenější skateparky v české metropoli Praze.

2. 8. 2016

Kdy zvolit longboard a kdy mini board?

Longboard je delší prkno, které umožňuje stabilní a pohodlnou jízdu. Dá se na něm jet rychle a je v podstatě univerzální - využijete ho ve městě i při sjezdu. A pocit jako na surfu také není k zahození!

7. 7. 2016

Penny board - trošku jiný skateboard

Penny board je menší typ skateboardu s nízkou hmotností i cenou, stabilní, vyrobený vesměs z plastu a bez gripu. Představuje ideální dopravní prostředek do města, protože se vejde do batohu.

3. 6. 2016

Základní triky na skateboardu

I dospělí oceňují skateboardy, protože tato nová móda konečně přitahuje děti a mládež k pohybu. Dnes se podíváme na základní triky, které se provádějí na skateboardu.

16. 5. 2016

všechny novinky